zapowiedzi aktualna szkoła kontakt

24.06-18.08.2016 r.

Dorobek pracowni ZSP w Rzeszowie

Wystawa prezentowała dorobek pracowni Zespołu Szkół Plastycznych im.Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Na wystawie oglądać można było prace z ceramiki, snycerstwa, metaloplastyki, prace projektowe oraz malarstwo i rysunek. Wszystkie prace powstały w roku szkolnym 2015/2016. Wystawa była ostatnią w tym roku szkolnym i trwałą do końca wakacji. Otwarcie wystawy połączone było z uroczystym zakończeniem roku szkolnego.
1-20.06.2016 r.

Dyplomy 2016 malarstwo i rysunek


23.05-4.06.2016 r.

Festiwal Przestrzeni Miejskiej
Zupagrafika & Tytus Brzozowski

Pracownię ZUPAGARFIKA tworzą David Navarro i Martyna Sobecka. Studio powstało w 2012 roku w Poznaniu.
Inspiruje ich architektura i typografia. Ich projekty mają charakterystyczną stylistykę: oszczędna kolorystyka, proste formy i ukłon w stronę klasycznych technik graficznych – sitodruku i litografii dominują w niemal wszystkich pracach.
Inspiruje ich Polska Szkoła Plakatu.

Tytus Brzozowski-Architekt i akwarelista.Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.Studiował i praktykował w Finlandii, gdzie poszukiwał surowego, nordyckiego wzornictwa i sztuki.

12.04-18.05.2016 r.

Dyplomy 2016
Prace dyplomowe uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Potra Mchałowskego w RzeszowieNa wystawie prezentowane były prace dyplomowe z metaloplastyki, snycerstwa, ceramiki (pierwszy dyplom w historii szkoły), grafiki warsztatowej i dekorowania wnętrz.


25.02-23-31.03.2016 r.

Najlepsze dyplomy 2015- prace dyplomowe studentów
Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego
9.12-2015-31.01.2016 r.
Wystawa retrospektywna, podsumowująca jubileusz 70 - cio lecia Zespołu Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Na wystawie prezentowano prace dyplomowe specjalizacji: metaloplastyka, snycerstwo, reklama wizualna, techniki graficzne/projektowanie graficzne, dekorowanie wnętrz/aranżacja przestrzeni oraz rysunki i malarstwo dyplomowe. Prace dyplomowe, rysunki, malarstwo realizowane w klasach dyplomowych są świadectwem nabytych umiejętności właściwego konstruowania proporcji modela w rysunku i w malarstwie, umiejętności korelowania zestawień barwnych na płaszczyźnie, umiejętności budowania obrazu przestrzennego. Wystawa obrazowała proces dydaktyki w szkole plastycznej realizowany poprzez wychowanie przez sztukę.


Waldemar WiśniewskiAneta Bożek-Autoportret


10.12.2015 w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół im.Piotra Michałowskiego w Rzeszowie nastąpiło rozstrzygnięcie X edycji konkursu "Jestem Ok Nie Palę" organizowanego przez Powiat Rzeszowski i Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Rzeszowie.
30.11-5.12.2015 r.
NIKON POLSKA Akcja FOTOedukacja

Wystawa podsumowująca konkursu fotograficzny dla młodzieży. Uczniowie ZSP w Rzeszowie biorą aktywny udział w projekcie. W tym roku wygrali III edycję konkursu.2.11-5.12.2015 r.
Dni Kultury Chrześcijańskiej"

Tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie przebiegały pod hasłem „Rok życia konsekrowanego – Ewangelia, Proroctwo, Nadzieja”. Uczniom-uczestnikom konkursu plastycznego patronował św. Franciszek z Asyżu w cyklu fresków przypisywanych Giotto di Bondone oraz Chrystus przedstawiony jako „Ecce Homo” przez Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta.
Hasło konkursu, jak i dzieła, do których odnosili się jego uczestnicy, kierowały naszą uwagę ku szczególnemu tematowi, którym jest powołanie do służby. Można zaryzykować stwierdzenie, że życie zakonne oraz powołanie artystyczne to dwie drogi życiowe, które wbrew pozorom są sobie bardzo bliskie. Osoba konsekrowana żyjąc Prawdą zawartą w Ewangelii służy Bogu i ludziom. Praca twórcza – poszukiwanie Prawdy o pięknie świata i człowieka – to także służba. Jeśli artysta służy Prawdzie, ma udział w Dziele Stworzenia.
Te dwie drogi życiowe splotły się w jedną w biografii Adama Chmielowskiego. Poszukiwanie Piękna zawartego w formie artystycznej doprowadziło go do odkrycia Prawdy, dla której porzucił karierę malarską. Swoje życie oddał służbie ludziom opuszczonym i pogardzonym, widząc w nich upokorzonego i odrzuconego przez wszystkich Chrystusa. Przywracając im godność i człowieczeństwo stał się dla nich Prorokiem Prawdy i Nadziei.
Uczestnikom konkursu i wszystkim artystom prezentującym się na wystawie z okazji Dni Kultury Chrześcijańskiej pozostaje życzyć, aby na drodze estetycznych poszukiwań dana im była łaska odnalezienia Prawdy.

„Droga do Prawdy to jedyny, bezpośredni cel sztuki”
(A. Chmielowski)
Iwona Głuchowicz


Grand Prix, jedna z nagrodzonych prac Natali Olech kl III b
W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej na piętrze można oglądać prace artystów pedagogów ZSP w RzeszowieLeszek Kuchniak- Ostatnia Wieczerza, drewnolipowe polichromowane
Jakub Ataman- Ostatnia Wieczerza, olej na płótnie2-27.11.2015 r.
20 lat Warsztatu terapi zajęciaowej Rzeszów ul.Załęska 7a.
Zdjęcia z uroczystego zamknięcia wystawy


15-30.10.2015 r.
Jubileuszowa wystawa twórczości absolwentów Rzeszowskiego Plastyka.

Na wystawie zorganizowanej z okazji 70 lecia Zespołu Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie można było oglądać prace malarskie, graficzne i rzeźbiarskie trzech pokokoleń absolwentów rzeszowskiej szkoły plastycznej. Łącznie w wystawie bierze udział 34 twórców.

Jakub Ataman, Tomasz Bielecki, Justyna Błońska, Paweł Chlebek, Gabriela Cichowska, Kinga Cichowska, Katarzyna Czuchnowska, Grzegorz Frydryk, Jacek Garbaczewski, Łukasz Gil, Maria Górecka, Marek Haba, Barbara Hubert, Robert Inglot, Marcin Jachym, Jolanta Majda, Aneta Martowska Topór, Maria Wiktoria Mostek, Krystyna Niebudek,, Marta Ożóg, Rafał Pacześniak, Piotr Rędziniak, Mirosław Rusinek, Marcin Rut, Barbara Szal- Porczyńska, Damian Sienkiewicz, Marcelina Siwiec, Maksymilian Starzec, Monika Tohl, Waldemar Wiśniewski, Grzegorz Wnęk, Ewa Wróbel, Sylwia Wójcik, Krystyna Ziemniak, Kinga Ziobro Działo.

1-30.09.2015 r.
Inspirowane architekturą Rzeszowa obrazy M.W.Mostek oraz abstrakcyjna kompozycja K.Ziobro-Działo

Maria Wiktoria Mostek

Urodziła się w 1957 r. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie i Studium Pedagogicznego przy Politechnice Rzeszowskiej. Mieszka i tworzy w Rudnej Wielkiej pod Rzeszowem. Należy do Kobiecej Grupy Plastycznej ,,Droga” działającej przy WDK w Rzeszowie. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe, akwarelę, rysunek i techniki własne. Inspiracją jej obrazów jest natura, człowiek z jego fizycznością i duchowością, architektura zarówno wiejska jak i miejska oraz przeżycia i emocje. Ma w swoim dorobku kilka wystaw indywidualnych , udział w wielu wystawach zbiorowych , warsztatach i plenerach malarskich – ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest laureatką nagród i wyróżnień. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


Kinga Ziobro-Działo

Rzeszowianka, rok urodzenia 1986. Od najmłodszych lat zafascynowana niezwykłym światem sztuki. Edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Poszukiwania twórcze kontynuowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a zainteresowania grafiką komputerową i technikami multimedialnymi rozwijała w Prywatnej Wyższej Szkole Businessu, Administracji i Technik Komputerowych w Warszawie. Pracuje w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie jako instruktor do spraw plastyki. Jest członkiem Kobiecej Grupy Plastycznej „Droga”, działającej w WDK w Rzeszowie. Chętnie bierze udział zarówno w wojewódzkich, jak i międzynarodowych plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Swoje prace prezentuje podczas licznych wystaw grupowych i indywidualnych w kraju i poza jego granicami. Jej zainteresowania twórcze krążą wokół kilku dziedzin - malarstwa, grafiki, rysunku oraz rzeźby. Każda z tych technik umożliwia nieustanne poszukiwania indywidualnego wyrazu – rzeźba budzi pokłady wyobraźni przestrzennej, grafika i rysunek umożliwiają przekaz poprzez syntezę i monochromatyczność, a obrazy wciągają w swoją własną, barwną rzeczywistość, której artystka staje się częścią w procesie twórczym. Każdy obraz zaprasza do wejścia w jego tajemniczy świat. Charakterystycznym elementem obrazów artystki są wkomponowane w ich fakturę „materiały-relikty”, które w całości tworzą zupełnie odrealnioną sferę, stając się czysto malarskim odzwierciedleniem wrażliwej i pełnej zakamarków wyobraźni.