zapowiedzi aktualna szkoła kontakt
1.09-18.08 2010

Wystawa pokonkursowa

I MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Malarskie inspiracje muzyką Chopina" Rzeszów 2010

Dnia 24 czerwca 2010 roku o godzinie 10.00 w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych zebrało się Jury w/w konkursu plastycznego, obejrzało i oceniło 235 prac, jakie napłynęły na konkurs plastyczny I Międzynarodowego KONKURSU PLASTYCZNEGO "Malarskie inspiracje muzyką Chopina" Rzeszów 2010

Do wystawy pokonkursowej postanowiono zakwalifikować 100 najlepszych prac. W drodze trójetapowych eliminacji wyłoniono laureatów trzech głównych nagród oraz siedmiu wyróżnionych autorów, którym, w raz z laureatami konkursu, przysługiwało prawo udziału w I Malarskich Kursach Mistrzowskich w Łańcucie (14-27 lipca br.)
7.07-8.08 2010

FRAIL BLUE

Wystawa Nowojorskich Emocjonalistów
Zbigniew Nowosadzki & Janusz Skowron


Wystawa prac Janusza Skowrona i Zbigniewa Nowosadzkiego

Wystawa dwóch autorów Zbigniewa Nowosadzkiego i Janusza Skowrona. Obaj artyści należą do międzynarodowej grupy Emocjonaliści działającej w USA. Zbigniew Nowosadzki mieszka i pracuje w Warszawie. Janusz Skowron od 20 lat związany jest z Nowym Jorkiem. Na obecnej wystawie, która ma formę spotkania dwóch indywidualności, prezentowanych będzie przeszło 50 prac - obrazów i rysunków. Jest to drugi pokaz w Polsce tych autorów, pierwszy miał miejsce w 2006 roku w Muzeum na Zamku w Liwie.


Aktuelle Austellung

Teilnehmende Künstler: Zbigniew Nowosadzki und Janusz Skowron. Die beiden Herren gehören der internationalen, in den USA ansässigen Künstlergruppe “Emotionalisten” an. Zbigniew Nowosadzki lebt und arbeitet in Warschau. Janusz Skowron fühlt sich schon seit 20 Jahren mit New York gebunden. In der heutzutage zu präsentierenden Austellung, welche ein Zusammentreffen der zwei Individualisten bildet, werden über 50 Werke: Bilder u. Zeichnungen ausgestellt. Dies ist schon die zweite Austellung dieser Künstler in Polen , die erste fand im Jahre 2006 in einem Schlossmuseum in Litauen statt.
Obrazy Janusza Skowrona
Obrazy Zbigniewa Nowosadzkiego
18.06.2010 - 30.06.2010

"Mój Chopin"

Wystawa jest jedną z imprez cyklu "Tydzień Fryderyka Chopina w Rzeszowie w 200 rocznicę urodzin"


Otwarciu wystawy towarzyszł koncert przygotowany przez Szkołem Muzyczną nr 2 w Rzeszwie


1) Wprowadzenie- A. Antas
2) Interpretacja ruchowa:"Preludium A- dur" F. Chopina w wykonaniu Zespołu Rytmiki z kl. V i VI OSM i PSM
3) "Polonez B- dur"F. Chopina- A. Tomkiewicz ( kl. V)
4) Wiersz:"Dwa fortepiany" w wykonaniu A. Tomkiewicz ( kl. V) oraz S. Nowińskiej i D. Życzyńskiej ( kl. IV)
5) "Cantabile"- A. Kut ( kl. IV)
6) "Polonez As- dur" F. Chopin- G. Dziuba ( kl. V)
7) Wiersz "Mazurek"- G. Dziuba, A. Kotula
8) Interpretacja ruchowa- "Mazurek F- dur" w wykonaniu kl. IV OSM

Mikołaj Zawiślak


Weronika Myrda-wyróżnienie honorowe
Magdalena Smusz-wyróżnienie honorowe

Antoni Kojder-I miejsce w kategorii klas 0-III szkół podstawowych12.05.2010 - 06.06.2010


Zbigniew Rzucek.
Malarstwo, rysunek, rzeźba.Zbigniew Rzucek ukończył Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie w 2010 r. Na wystawie prezentwano jego prace malarskie, rysunkowe i rzeżbiarskie powstałe w trakcie nauki w ZSP
12.05.2010 - 06.06.2010

Dyplomy 2010

Dyplomy 2010 to wybór prac dyplomowych uczniów ZSP w Rzeszowie. Oprócz tradycyjnie co roku prezentowanych prac metaloplastycznych, snycerskich i z reklamy wizualnej na wystawie można było zobaczyć dyplomowe prace malarskie. Martwe natury, kompozycje figuralne prezentują różnorodne postawy malarskie absolwentów ZSP w Rzeszowie.22.04.2010 - 08.05.2010
"Pędzlem, rylcem, ołówkiem, ale przede wszystkim sercem".
-Wystawa pokonkursowa Konkursu z okazji 70 rocznicy mordu w Katyniu.I miejsce
Zbigniew Rzucek- ZSP Rzeszów


II miejsce
Helena Horacz-V LO Mielec
Diana Jabłońska-LO Lubaczów

III miejsce
Aleksandra Kiełbowicz-LO Lubaczów
Justyna Samojedny- ZSP Rzeszów

Wyróżnienienia

Agnieszka Anioł- I LO Łańcut
Konrad Koch- ZSP Rzeszów
Karolina Tłuczek-ZSP Rzeszów


-Narodowy Dzień Życia.Konkurs dla Uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Wystawa linorytów

Prezentacje prac uczniów Autorskiej Szkoły Rysunku i Malarstwa Barbary Skałbani przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie połączoną z aukcją prac na rzecz ratowania grobów polskich dziennikarzy na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie


DYPLOM 2010

Prace dyplomowe uczniów ZSP w Rzeszowie. Wystawę można było oglądać od 12 do 17 kwietnia 201016.03-07.04.2010Wyniki konkursu plastycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych:

Aneta Bożek- I nagroda

Katarzyna Wąsik- II nagroda

Patrycja Wilk- III nagroda

Agnieszka Cwynar- I wyróżnienie

Anna Strzałka- II wyróżnienie

Kaja Fejdasz- III wyróżnienie
Nagrodzone prace Anety BożekRYSUNEK Z NATURY

Rysunek z natury jest trzecią edycją konkursu organizowanego dla uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, zawsze odbywającego się pod hasłem Rysunek z natury. Rzeszowski ZSP jest średnią szkołą plastyczną, w której obserwacja natury była i jest podstawą nauki rysunku. Rysunek z natury stanowi więc przegląd prac uczniowskich, wykonanych pod kierunkiem nauczycieli i samodzielnie, pokazujących w jaki sposób przebiega realizacja takich założeń dydaktycznych.
Wystawa prezentuje szkice i studia modela, niekiedy o charakterze portretowym, studia martwej natury, wykonane różnorodnymi narzędziami i technikami.Wyniki konkursu dla uczniów ZSP w Rzeszowie, Rysunek z natury:

Joanna Sitarz- I nagroda

Karolina Tłuczek- II nagroda

Dominika Guła- III nagroda

Katarzyna Fic- wyróżnienie honorowe

17.03.2010

Odbyły się w Galeri ZSP I Podkarpackie Mistrzostwa Upięć Uczniów Szkół Fryzjerskich. Do konkursu stanęło 27 młodych adeptek sztuki fryzjerskiej z całego Podkarpacia.
MALARSTWO - LUCJAN KANIA, MAKSYMILIAN STARZEC
10.02-10.03.2010

LUCJAN KANIA to artysta-malarz, emerytowany nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Większość jego prac to pejzaże, które maluje głównie przy użyciu techniki akwarelowej. W Jego twórczości artystycznej nie brakuje również malarstwa olejnego. Jego obrazy posiadają bogatą formę malarską, przesycone są pięknem natury i pięknem człowieka. Prace Lucjana Kani rozproszone są po całym świecie znajdują sie w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in. w Anglii, Francji, Szwajcarii i USA.

MAKSYMILIAN STARZEC to artysta który zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim. W latach 1974-1978 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Artysta czerpie wiele z tradycji współczesnego malarstwa. Jego obrazy są kolorowe, przesycone barwami różu, żółci. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych m.in. w Niemczech, Danii, Australii, Francji, Kanadzie, USA, Rumunii, na Ukrainie, Węgrzech.Akwarele Lucjana Kani
Obrazy olejne Maksymiliana Starca
Obrazy olejne Lucjana Kani
15.01-06.02.2010

Międzynarodowe Warsztaty Malarskie

ZNAKI POGRANICZA WŁODAWA 200921.12.2009-07.01.2010

Wystawa poplenerowa

WIŚNIOWA PACHNĄCA MALARSTWEM 2009Podczas wystawy można było obejrzeć obrazy artystów -malarzy z całej Polski. Ich prace przedstawiają motywy z Wiśniowej i okolic. Ambicją każdego z biorących udział w plenerze malarza było powtórzyć motywy z Wiśniowej malowane przez artystów, którzy przyjeżdżali tam w okresie międzywojennym jak Tytus Czyżewski, Jan Cybis, Hanna Rudzka-Cybisowa, Czesław Rzepiński, Józef Czapski, Zbigniew Promaszko i inni. Inicjatorem Ogólnopolskich plenerów "Wiśniowa pachnąca malarstwem" jest Towarzystwo im. Zygmunta Mycielskiego, działające na terenie całej Polski a mające swoją siedzibę w Wiśniowej. W 2009 roku plenery odbyły się po raz drugi.02.12-16.12.2009

Grafika Komputerowa Studentów WSIiZ & Pokonkursowa Wystawa Plastyki Dziecięcej "Nasze Nowiny"Na wystawie można było ogladać prace studentów kierunku Grafika Komputerowa w Mediach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Choć tematyka prac była szalenie zróżnicowana, warsztat młodych adeptów sztuki cyfrowej może robić wrażenie. Na wystawie znalazły się: plakaty, fotomontaże, multiplikacje. Prace powstałynpod kierunkiem pracowników Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów WSIiZ.
Oprócz prac studentów, na piętrze galeri prezentowano wystawę "Nasze Nowiny" która była pokłosiem konkursu ogłoszonego przez gazetę. Na wystawę nadesłano ponad 700 prac z przedszkoli, szkół podstawomych i gimnazjów z całego podkarpacia.

17.11-28.11.2009

DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
"A Pan Bóg zobaczył, że wszystko co uczynił było dobre"Na wystawie prezentowano prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych o szeroko pojętej tematyce chreścijańskiej. Zwiedzający mogli oglądać dzieła z niemal wszystkich dziedzin sztuk plasycznych. Na szczególną uwagę zasługiwały prace metaloplastyczne i snycerskie. Dni kultury chrześcijańskiej są wystawą cykliczną mającą miejsce co roku w listopadzie.16.11-30.11.2009

Wystawa pokonkursowa na projekt budynku Urzędu Miasta w Rzeszowie
15.10-12.11.2009

"4 TENORZY...MALARSTWA"

Ryszard Dudek
Józef Gazda
Piotr Kida
Emil Polit

W tytule wystawy zawierała się informacja o jej ekskluzywnym charakterze. Była to wystawa wyjątkowa, ukazująca twórczość nieprzeciętnych artystów. Obrazy, jakie powinny zawisnąć w najlepszych galeriach. Można by nazwać ją „koncertem” czterech mistrzów… malarstwa. Emil Polit jest laureatem Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Józef Gazda i Emil Polit zostali laureatami nagrody im. Zbigniewa Krygowskiego.„Tenorów” malarstwa łączy także to, iż do niedawna byli jeszcze nauczycielami w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Na emeryturze nie zaprzestali malowania, a wręcz odwrotnie, nabrali wigoru i weny twórczej. Mieliśmy więc okazję poznać najnowsze rezultaty ich twórczości, zaś uczniowie porównania poziom kunsztu malarskiego dawnych i obecnych nauczycieli.


Ryszard Dudek, bez tytułu olej płótno 115 x 130 cmJózef Gazda, "Barwy wiosny"olej płyta 70 x 80 cmPiotr Kida, "Okolice Chmielnika" olej płyta 61,5 x 61,5 cmEmil Polit, "Pokusa" olej płyta 58 x 74 cm01.09-19.09.2009

Wystawa pokonkursowa 70.ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Wystawa dokumentalna PODKARPACKI WRZESIEŃ 1939
-wystawa przygotowana przez IPN oddział w Rzeszowie

Na wystawie przygotowanej przez Rzeszowski IPN prezentowano 20 plansz opisujących przebieg Kampani Wrześniowej na terenie podkarpacia
W kwietniu 2009 roku Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie ogłosił konkurs dla uczniów średnich szkół plastycznych z województwa podkarpackiego pod hasłem: "70 rocznica wybuchu II Wojny Światowej".Do udziału w konkursie zakwalifikowano 59 prac.

Jury przyznało następujące nagrody:

Grand prix-Karolina Węgrzyn-"Wspomnienia"-ZSP Jarosław
I ngroda-Agnieszka Pawlikowska-ZSP Jarosław
II nagroda-Inga Chłódek-"Sanitariuszka"-ZSP Rzeszów
III nagroda-Magdalena Szarek-"Rzeka śmierci"-LP Krosno


Grand prix-Karolina Węgrzyn
16.06-26.08.2009

Malarstwo Jadwigi Magryś-Borowiec i Anety Martowskiej-Topór

U podstaw pełnego subtelności malarstwa Jadwigi Magryś-Borowiec zdaje się leżeć natura. Jej twórczość jest swego rodzaju syntezą zaobserwowanych w realistycznym świecie działań, zdarzeń. W prezentowanych obrazach raczej brak gwałtownych, ostrych kontrastów, a zastosowana w przeważającej większości chłodna paleta barw, dzięki której odbiorca może nabrać dystansu wobec dzieła, nadaje działaniom twórczym niebywałej jedności i przyjemnej dla oka harmonii.Jadwiga Magryś-Borowiec- "02.03.2009", olej na płótnie

Malarstwo Anety Martowskiej to doświadczenie rzeczywistości w sposób bardzo bliski, niekiedy nawet brutalnie bezpośredni. Takie dotykanie świata nie zamyka się bynajmniej na beznamiętnym przekazie wyglądów, kształtów, barw. Jest w tym działaniu ukryte, ale, paradoksalnie, jakąe wyraźnie widoczne przekonanie, że za tym co po malarsku opisane istnieje coś więcej."Świat duchowy", niewidzialny, nie znajduje się gdzieś daleko od nas, lecz nas otacza [...]Aneta Martowska Topór- olej na płótnie28.05-12.06.2009

OGÓLNO POLSKIE BIENNALE DYPLOM 2009

Wystawa wyróżnionych prac dyplomowych
W wystawie wzieła udział rekordowa liczba, bo aż dziesięć średnich szkół plastycznych z makroregionupołudniowo-wschodniego, a więc z województwa: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

ZSP im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu
ZSP im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach
ZPSP w Krakowie
Policealne Studium Plastyczne ANIMA-ART w Krakowie
LP im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie
Katolickie Liceum Plastyczne w Nowym Sączu
LP im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu
ZSP w Rzeszowie
ZSP w Tarnowie
ZSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem

26.05-22.05.2009

II Ogólnopolskie Triennale "Granice Rysunku"

Zakres II Ogólnopolskiego Triennale Granice Rysunku obejmował konkurs dla studentów oraz absolwentów do dwóch lat wyższych uczelni artystycznych oraz uczelni wyższych posiadajacych kierunki artystyczne z całego kraju, mini konkurs dla uczniów ZSP w Rzeszowie.GRAND PRIX Justyna Elminowska "Silniejsza" tryptyk 210 x 200cm,rysunek węglem, ASP Kraków
Dorota Zarzycka "Bez tytułu", technika własna, ZSP w Rzeszowie28.04-20.05.2009

"Listy do syna"

Wystawa "Listy do syna "składała się z 10 portretów kobiet z dziećmi z chorobą Downa. Autorem zdjęć był Chris Niedenthal fotograf polskiego pochodzenia od wielu lat zajmujacy się w swojej twórczości fotograficznej osobami niepełnosprawnymi. Inspiracja do zdjęć stały się listy pisane przez matkę do synaz zespołem Downa. Autorką listów była Wioleta Mikusek ich teksty towarzyszyły wystawie.

21.04-30.04.2009

Dyplom 2009, metaloplastyka, snycerstwo, reklama wizualna

Na wystawie prezentowano prace dyplomowe uczniów ZSP, można było zobaczyć prace metaloplastyczne w tym kowalstwo artystyczne, rzeźby wykonane przez absolwentów kierunku snycerstwa oraz projekty z zakresu reklamy wizualnejEdyta Czeladka. Scenografia w raz z lalkami do utworów A. Fredry

5.03-31.03.2009

"Świat rysunku". Na wystawie prezentowano 50 najcenniejszych prac kolekcji współczesnego rysunku ze zbiorów Muzeum Kresów LubaczowieJarosław Grulkowski-"Trochę w lewo" grafit, papier 98x68 cm, 2008