Aktualności

UWAGA !17.06.2024-28.06.2024 Galeria zamknięta- przerwa urlopowa
24.04.2024- 14.05.2024

DYPLOMY 2024

Prezentacja DYPLOMY 2024 jest najważniejszą całorocznym cyklu wystaw w Galerii Miejskiej ZSP. Można bowiem na niej zobaczyć dorobek edukacyjny uczniów kończących ZSP w Rzeszowie w danym roku szkolnym. Abiturient kończąc szkołę zobowiązany jest przedstawić pracę dyplomową ze specjalizacji jaką ukończył i przystąpić do egzaminu dyplomowego.  Dodatkowo w trakcie obrony prezentuje prace z malarstwa, rysunku lub rzeźby do wyboru.
Te właśnie prace pokazywane są na wystawie. Dla wielu młodych twórców jest pierwsza możliwość prezentacji swoich osiągnięć plastycznych szerszej publiczności. Dla zwiedzających natomiast jest to możliwość zapoznania się z działalnością szkoły funkcjonującej w najbliższej okolicy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii i obejrzenia wystawy, którą mieliśmy przyjemność dla Państwa zorganizować.

 31

Poprzednia wystawa

08.03.2024-29.03.2024

Ceramiczne Dialogi

Nowy Wiśnicz 2023

XV Ogólnopolski Plener dla Nauczycieli Szkół Plastycznych

W 2000 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym  Wiśniczu odbył się po raz pierwszy plener ceramiczny.

Dla nauczycieli  szkół plastycznych wiśnicki plener stanowi praktyczną formę doskonalenia zawodowego, a uzyskane tu materiały i informacje pozwalają na wzbogacenie  treści nauczania w pracowniach ceramicznych.

Dorobek pleneru można podziwiać między innymi w naszej galerii.

Józef Polewka

Małgorzata Szram-Lipka

    Anna Hass-Brzuzan                                          Monika Tohl

Przewiń na górę
Skip to content